Novoroční noční vesnička

03.01.2018

                                  Vánoce na blátě jsem vyignorovala a zasněženou vesničku si aspoň nakreslila 

Nový rok je sice jenom číslo v kalendáři, ale jestli je na něm něco božského, tak je to těch deset dní volna předtím. Díky tomu se člověk cítí po Novém roce konečně plný energie a po lenošení a pojídání cukroví plný odhodlání k plnění nejrůznějších předsevzetí. Většinou jsem totiž před Vánoci pokaždé unavená, nastydlá, bez energie. A symbolický rituál vstupu do něčeho nového je nejlepší po řádném odpočinku. Předsevzetí žádné nemám, jestli jsem si něco uvědomila, tak to, že plánování plodí jen frustrace :)  Když člověk nic nečeká, může být jedině příjemně překvapen.  Teda jedno předsevzetí mám, nepřestat psát na blog - potažmo tedy nepřestat kreslit a v roce 18 toho nakreslit tolik, že z toho ani nepůjde udělat rozumná koláž nebo přehled :) .  Nebo radši ne. Klidně míň, ale aby to za něco stálo. Nebo ne, radši jsem nic neřekla. Aby to, za co to bude stát, nezačínalo náhodou na písmeno H :D 

Vidíte, takhle to s předsevzetími dopadne vždycky. 

                                                                                                                     vesnička, detail 31.12.2017

A protože rituály a tradice lidstvo potřebuje,  tak symbolické shrnutí i tady, neuškodí...

V uplynulém roce jsem nakreslila 28 obrázků, které stálo za to ukázat tady na blogu. Postovala jsem jen ilustrace, které byly na formát  A4, obrazy a jiné věci vznikaly "mimo" (ačkoliv něco jsem na blog stihla také vyvěsit, myslím, že u plenérového příspěvku). Zatím jsem ukotvená na 1 příspěvku týdně. Přijde mi to dost akorát na to, abych tím moc neprudila a zároveň aby byla zachována nějaká pravidelnost. Moc mě těší, že se to zatím daří. 


Tady je shrnutí všech prezentovaných obrázků tohoto roku... jak to vlastně všechno začalo... 

Chaloupky z úvodu tohoto příspěvku jsou posledním obrázkem roku 2017. Sestupně následovaly : 

prosinec ↑

prosinec ↑

listopad ↑

říjen ↑

listopad↑

říjen ↑

září ↑ a ilustrace 

srpen ↑

září ↑

červenec a srpen (obrazy nepočítám) ↑ a první články na blogu

červen ↑

duben a květen ↑

únor a březen ↑

leden ↑ 

Tak to by byl novoroční shrnující a rekapitulující  článek... Letos to bude mazec, ale věřím, že to půjde. Čísla nečísla, datumy nedatumy, rok 17 nebo 18... jede se prostě,úplně normálně a odpočatě, dál.... :)

Jo, a vítěz nejčtenějšího článku tohoto roku?  Prosincové :  Předvánoce.  

...tak šťastný nový rok! :)