Krumlov

04.09.2017

... asi nejhezčí dovolená letošního léta a taková naše mini - svatební cesta :)

  Fotky zámku a města jsou notoricky známé, tak dám raději obrázek - A4, kvaš. 

Krámky se starožitnostmi

Nejspíš se všeobecně předpokládá, že vše, co se nachází v Krumlově je  starobylé a cenné. Spousta takových věcí se najde i v místních antikvariátech. Tam to pořešili tak, že i kdybyste náhodou pojali pochybnost, zda je nějaký ten kousek opravdu cenný, cenovka vás jistě přesvědčí (vpravo dole).

Malebné uličky

Zemana radši nevidět... To si takhle jdete, a váš novomanžel vás najednou romanticky vezme za ruku a naaranžuje si vás k takovým hezkým dřevěným dveřím, "Stoupni si sem" (ostatně v Krumlově jsou domy jeden hezčí než druhý). Já  se tam hbitě nesu, blažená že jsem muži inspirací k fotografování a múzou a říkám si  - to je tak milé! Viděla jsem jen portál a dveře a uznala je hezkými - ano, tady mi to bude moc slušet!  :)  Poučení z toho plyne dávej pozor nejen na to co podepisuješ, ale i na to kam si stoupáš.

Maškarní sál

https://www.zamekceskykrumlov.eu/

odjakživa mě fascinovala iluzivní malba v interiérech. Dokáže neuvěřitelně opticky zvětšit prostor. V Praze mám moc ráda sál v Trojském zámku, v Mnichově Hradišti zas mají stěny posázené obrovskými plátny.

Tady je asi jeden z nejznámějších iluzivních sálů v českých zemích - Maškarní sál krumlovského zámku, inspirovaný postavami z Commedie del Arte. 

Pomyslela jsem si, že je škoda, že se už dnes takové iluzivní malby nedělají....

A pak jsem si vzpomněla na Plzeň....

https://www.grafikastrnad.de

... ale o tom třeba někdy jindy :).

P. S. Až budete v Krumlově, doporučuji, obzvláště na snídaně a brunche, skvělé bistro Grill baguette Rustika, kde vám udělají výborná míchaná vajíčka i domácí wafle se šlehačkou. 

 L.