Praha s A. Gebrianem

08.01.2018

Než jsem si stihla rozmyslet o čem bude další článek na blogu, pondělní pracovní vycházka se přihlásila o slovo sama... Původně by mě vůbec nenapadlo o tom psát... ale byl to parádní zážitek a nemůžu se nepodělit aspoň prostřednictvím pár fotek...

Přišel s tím vlastně manžel, prý četl na FB, že ( slavný architekt, teoretik, kritik a propagátor a především, jak sám říká, fanoušek  architektury, jež se zaměřuje především na veřejný prostor,  kromě bezvadných pořadů na Streamu Gebrian versus ) Adam Gebrian dělá komentované procházky centrem Prahy pro žáky základních škol. 

A tak jsem mu napsala, jestli by (mě a osmáky) na nějakou vycházku vzal.   

A vzal.   

A byla to bomba...

Pokud vás minul výše zmíněný pořad na Streamu, doporučuji! Gebrian vtipně, stručně, výstižně a logicky pojmenovává věci, které my ostatní možná také tak nějak tušíme, možná cítíme, něčeho si naopak ani nevšimneme, neuvědomuje... a ono by se o tom mělo mluvit. O veřejném prostoru, o vkusu, o kvalitní práci, o logice, užitečnosti, praktičnosti, estetice, penězích... Připomínat, komentovat...  a dívat se kolem sebe... a děti motivovat. Aby se naučily chodit nejen s hlavou skloněnou, ale i s hlavou v oblacích, chodit i jinam než po vyznačených stezkách, ptát se a objevovat... prostě být.