Krumlov

… asi nejhezčí dovolená letošního léta a taková naše mini – svatební cesta 🙂

Fotky zámku a města jsou notoricky známé, tak dám raději obrázek – A4, kvaš.

Krámky se starožitnostmi

Nejspíš se všeobecně předpokládá, že vše, co se nachází v Krumlově je starobylé a cenné. Spousta takových věcí se najde i v místních antikvariátech. Tam to pořešili tak, že i kdybyste náhodou pojali pochybnost, zda je nějaký ten kousek opravdu cenný, cenovka vás jistě přesvědčí (vpravo dole).

Malebné uličky

Zemana radši nevidět… To si takhle jdete, a váš novomanžel vás najednou romanticky vezme za ruku a naaranžuje si vás k takovým hezkým dřevěným dveřím, “Stoupni si sem” (ostatně v Krumlově jsou domy jeden hezčí než druhý). Já se tam hbitě nesu, blažená že jsem muži inspirací k fotografování a múzou a říkám si – to je tak milé! Viděla jsem jen portál a dveře a uznala je hezkými – ano, tady mi to bude moc slušet! 🙂 Poučení z toho plyne dávej pozor nejen na to co podepisuješ, ale i na to kam si stoupáš.

Maškarní sál

https://www.zamekceskykrumlov.eu/

odjakživa mě fascinovala iluzivní malba v interiérech. Dokáže neuvěřitelně opticky zvětšit prostor. V Praze mám moc ráda sál v Trojském zámku, v Mnichově Hradišti zas mají stěny posázené obrovskými plátny.

Tady je asi jeden z nejznámějších iluzivních sálů v českých zemích – Maškarní sál krumlovského zámku, inspirovaný postavami z Commedie del Arte.

Pomyslela jsem si, že je škoda, že se už dnes takové iluzivní malby nedělají….

A pak jsem si vzpomněla na Plzeň….

https://www.grafikastrnad.de

… ale o tom třeba někdy jindy :).

P. S. Až budete v Krumlově, doporučuji, obzvláště na snídaně a brunche, skvělé bistro Grill baguette Rustika, kde vám udělají výborná míchaná vajíčka i domácí wafle se šlehačkou.

L.

Leave a Reply

Your email address will not be published.