Z letošního Plenéru

Každý rok se s přáteli – výtvarníky scházíme u nás na chalupě a kreslíme, malujeme, popíjíme a máme se prostě fajn. Letos to bylo už po osmé! Za dva roky bude jubileum, a s kamarádem Honzou, malířem, jsme koukali na staré fotky z prvního až sedmého plenéru, a oba dva jsme se shodli na tom co určitě znají všichni, kteří pravidelně jezdí už několik let na stejnou akci – a to, že vůbec nevnímáme každý rok zvlášť, ale tak nějak nám to splývá, jako kdyby všechny týdny co jsme spolu kdy strávili na plenéru, se slily do jedné akce, která vlastně nikdy neskončila, protože vždycky zase naváže.

Korálové útesy mořských hlubin, abstraktní malba na sololitu vznikla jako inspirace světle tyrkysovou modří a neonově oranžovou růžovkou.

Počasí bylo o dost teplejší než loni, menší průtrže mračen jsme využili k přirozenému rozmývání, dodělávání či smývání pláten.

Mořské hlubiny, akryl na plátně 70×100 cm.

Krásně vyšel i diptych čtverců, také stříkaných a cákaných, u nichž jsem jako podklad použila zlatou akrylovou barvu. Z fotky to asi není moc dobře vidět, ve skutečnosti zlatý podklad mění barvu podle toho, z jakého úhlu se člověk podívá a jak zrovna dopadají sluneční paprsky a tyhle dva jsou snad moji nejoblíbenější.

Kůň Honzy T., v mnou zlaceném (ale již dva roky nevyhlazeném) rámu.

… tak zase příští rok !  🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.