Barevný podzim No.1

Jasně, svítivě oranžové listy, které prosvítají na pozadí blankytně modrého nebe. 

Šklíba na cestách, fotomontáž

Často čtu na blozích a v časopisech články na téma 10 věcí, co se mi líbí na podzimu. Tak jsem tak přemýšlela, že taky něco napíšu. Jenže – co, abych se neopakovala?  (pro zájemce: svíčky, deka, čtení, filmy, teplé nápoje v hezkých hrnečcích, listí, kaštany, tulení, večeře v útulných restauracích, teplá vana. )

Přemýšlela jsem, proč je to tak oblíbené téma a došla k tomu, že nejspíš proto, že podzim vlastně lidi zas tak moc rádi nemají… aby si člověk aspoň připomenul, že fajn věcí je tu dost. Jako malá jsem podzim neměla ráda.  Obzvlášť jsem coby děcko nemohla pochopit, proč má být podzim barevný, když to co na stromech mění barvu, je sice hezké, to ano, ale jsou to přece jen uschlé padající listy, které zatím sice červenají, ale chvíli zhnědnou a upadnou. Ale jak je člověk starší a smíří se s tím, že je prostě venku brzo tma a zima, že člověk je častěji nemocný a že se to všechno zvládne líp, když taky zpomalíme, zapálíme si tu svíčku a vyřešíme si věci, na které jaro nemyslelo a v létě nebyl čas, hned je to s tím podzimem lepší. A barevný ho nakonec vidím taky. Ohromně. Tak moc, že si to zaslouží víc obrázků, než jen jeden….

Tenhle týden jsem nakreslila první obrázek toho, co se mi z BAREVNÉHO podzimu vizuálně nejvíc líbí

Ptáček v koruně stromu, 2017 akryl, A4

Svítivě oranžové listy, které prosvítají na pozadí blankytně modrého nebe. Oranžová, bledě modrá a stále ještě trochu zelené, dlouhé stíny a tmavé větve, které už si prořezávají cestu na zimu, všecko prosvětlené nízkým sluníčkem.

….. a bude toho víc. Ta oranžová je na podzim vážně fajn

Leave a Reply

Your email address will not be published.