Praha s A. Gebrianem

Než jsem si stihla rozmyslet o čem bude další článek na blogu, pondělní pracovní vycházka se přihlásila o slovo sama… Původně by mě vůbec nenapadlo o tom psát… ale byl to parádní zážitek a nemůžu se nepodělit aspoň prostřednictvím pár fotek…

Přišel s tím vlastně manžel, prý četl na FB, že (slavný architekt, teoretik, kritik a propagátor a především, jak sám říká, fanoušek architektury, jež se zaměřuje především na veřejný prostor, kromě bezvadných pořadů na Streamu Gebrian versus) Adam Gebrian dělá komentované procházky centrem Prahy pro žáky základních škol.

A tak jsem mu napsala, jestli by (mě a osmáky) na nějakou vycházku vzal.

A vzal.

A byla to bomba…

Pokud vás minul výše zmíněný pořad na Streamu, doporučuji! Gebrian vtipně, stručně, výstižně a logicky pojmenovává věci, které my ostatní možná také tak nějak tušíme, možná cítíme, něčeho si naopak ani nevšimneme, neuvědomuje… a ono by se o tom mělo mluvit. O veřejném prostoru, o vkusu, o kvalitní práci, o logice, užitečnosti, praktičnosti, estetice, penězích… Připomínat, komentovat… a dívat se kolem sebe… a děti motivovat. Aby se naučily chodit nejen s hlavou skloněnou, ale i s hlavou v oblacích, chodit i jinam než po vyznačených stezkách, ptát se a objevovat… prostě být.

Leave a Reply

Your email address will not be published.