Inktober 2018

(FB)

Tadaaa ! Done!!!   Tady máte všech 31 dní pohromadě. Obrázků je tedy 32, protože jsem jedno téma nakreslila dvakrát. Poznáte které?

Výzva je super a už se moc těším na to, jak bude vypadat Inktober 2019…

Co jsem díky výzvě zjistila:

1. Můžete celý den přemýšlet nad motivem a nenapadne vás NIC, naprosto nic. A pak večer v půl desáté vám někdo něco řekne, něco uvidíte z okna, v knížce, v televizi…a máte to! Nejde si to vynutit, vyčekat a už vůbec to nejde naplánovat. Jediné, co můžete udělat, je pokoušet se – prostě o cokoli, pokud možno nejlíp, jak dovedete. Opakovat.

2. Nejlepší věci vznikly v momentě, kdy jsem fakt nepředpokládala, že budou super. Vlastně jsem to od nich nečekala vůbec. Je to klišé, ale je to tak. Můžete si samozřejmě zlepšováním držet nějaký svůj standard, který postupně praxí a léty zvyšujete podle formulky “cesta je cíl”, ale jestli něco fakt nejde, tak je to říct si : ty jo, dnes mám náladu udělat něco co se fakt nad míru podaří!

3. Zajímavé je, že odhad na to, že se to dneska nejspíš nepodaří, ten se plní daleko častěji! :)) (ale rozhodně ne vždy!)

3. Jestli to jde nebo nejde nezávisí na náladě nebo chuti. Některá témata jsem vysloveně chtěla kreslit, ale nešlo to, šla spousta věcí do koše a zkoušela jsem to na vícekrát, než to dopadlo. Někdy se vám zase strašně nechce, ale donutíte se, sednete k tomu a – světe div se, vyšvihnete něco fakt bezva!

Takhle nějak si představuji, že odpovídají hudební skladatelé na otázku: A jak vznikal váš největší hit? Čekal jste takový úspěch? 🙂

4. Měsíc rychle uteče, ale je to dlouhá doba. Tohle je jedna série, jedna výzva, jeden zátah. Ale první a poslední obrázek, jako by k sobě ani nepatřily a byly už z jiné doby.

 

4 thoughts on “Inktober 2018

    1. moc děkuju, jsem na sebe pyšná, že jsem to dotáhla! Když si teď uvědomím, že bych skončila někdy uprostřed a ty další hezké věci, které následovaly a jsou některé moje oblíbené , by nevznikly, tak je člověku pomalu líto nemalovat raději pro jistotu každý den:) Ale oraz jsem si pak dala ráda…

Leave a Reply

Your email address will not be published.